gototopgototop
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Sbírka světové Jednoty bratrské (Unitas Fratrum) 2021

 
 

Misijní rada UF rozhodla, že letošní sbírka bude věnována na podporu projektu Jednoty bratrské v Malawi.
Jde o stavbu komunitní multifunkční haly v hlavním městě Malawi – Lilongwe. Hala bude sloužit pro společné setkávání Moravských bratří, kteří zde doposud k tomuto účelu žádnou budovu neměli.
Mělo by sem také být přesunuto ústředí církve či humanitární organizace Jednoty bratrské (Moravian Church Humanitarian Development Service).
Dále je plánován pronájem haly na pořádání svateb, seminářů a vyučování mateřské školy.
Zisk z těchto akcí by byl použit pro rozvoj církve a na podporu místního pastora. Hala by měla otevřená i dalším církvím v hlavním městě a prohlubovat tak místní ekumenické vztahy. Odhadované náklady na rok 2021 jsou cca 50 000 US$.


Kdokoli by se chtěl připojit, může své příspěvky posílat do 1. června 2021 na č. účtu: 2100035998/2010; Variabilní symbol: 5100


Jednota bratrská byla v Malawi státem registrována roku 2001, provincií Unitas Fratrum se stala v roce 2009. V roce 2018 měla církev necelých 5000 členů, 12 sborů, 10 kazatelských stanic a sloužilo zde 10 pastorů a 9 evangelistů. Jednota bratrská v Malawi se výrazně angažuje v uprchlickém táboře Dzaleka, kde vybudovala Centrum péče o děti. Centrum provozuje školku, dětské denní centrum, hřiště, zajišťuje dětem část denní stravy. Cílí také na pomoc nezaopatřeným ženám, které podporuje skrze poradenství a bezúročné půjčky.

 

dzaleka-camp

 

dzaleka-moravian

 

(Vydáno: 24. května 2021)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty