gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Celocírkevní konference JB 2017

 
 

Tradičně okolo 17. listopadu je čas pro největší setkání Jednoty bratrské jakožto jednoho těla na společné cestě, se společným cílem. Tato každoroční pomyslná zastávka reflektuje dění uvnitř církve i ve společnosti. Letos se opět sejdeme v Liberci, a to v pátek a sobotu 17.–18. Listopadu nad mottem „Čas je vzácný" a biblickým základem z 1. Tes 1/9–10: „Každý hovoří o tom, jak jste se od svých model obrátili, abyste sloužili Bohu živému a skutečnému, a jak očekáváte příchod jeho Syna Ježíše, kterého Bůh vzkřísil a v němž je naše jediná záchrana před blížícím se soudem." Verš připomíná odvrácení se od falešných bohů, aktivní poddání sebe sama živému Kristu i schopnost prorocky vnímat situaci a moudře spravovat čas, který nám byl na zemi vyměřen.

Současně s touto konferencí se koná také Misijní konference Unitas Fratrum v Kapském Městě. Hlavním tématem se stalo heslo „Jednota v misii – zaostřeno na 21. století", které se bude probírat v kontextu různých oblastí života. Za naši provincii se zúčastní Josef Šeda, Jiřka Čančíková, David Nitra a Ester Brožová jako delegáti, Petr Krásný jako člen Unity Board a Jan Klas jako člen Teologické komise UF. V plánu je také setkání naší výpravy s členy Bellville Moravian Brass bandu, kteří českou provincii navštívili v roce 2016.

 

(Vydáno: 12. listopadu 2017)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty