gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Ve 103 letech zemřel biskup UF Edwin Sawyer

 
 

Tento týden odešel do věčné blízkosti našeho Pána a Spasitele biskup světové Jednoty bratrské Edwin Sawyer. Bratr Edwin byl ve svých 103 letech nejstarším biskupem naší církve. Jeho syn Bob Sawyer píše: "Naše rodina cítí radost za ten nezapomenutelný život a službu a náš smutek je přemožen vděčností."
Bratr Edwin byl na biskupa konsekrován 15. září roku 1986 v Bethlehemu v Pensylvanii, kde se narodil a kde byl 48 let předtím ordinován na pastora. Edwin Sawyer během svého života sloužil jak severní, tak jižní provincii Jednoty bratrské v USA, a to nejen jako pastor, ale také jako učitel. Biskup Edwin W. Kortz, který bratra Sawyera konsekroval, při ceremoniálu připomněl, že "biskup Jednoty bratrské má být na hony vzdálen tomu, aby se stal "pohlavárem", ale naopak se od něj očekává, že bude služebníkem v každém ohledu." Na životě biskupa Sawyera se toto poslání naplnilo.
Bratr Edwin Sawyer zemřel v pensylvánském městě Lititz (Litice), založeném Jednotou bratrskou roku 1756.

 

(Vydáno: 7. října 2017)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty