gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Jubilejní synod a pastorálka 2017

 
 

Ve dnech 4.–7. 6. 2017 se v Harrachově sejdou manželské páry služebníků Jednoty bratrské k pastorační konferenci. V rámci těchto dní také proběhne slavnostní synod, který oslaví jubileum 560 let od vzniku Jednoty bratrské a zároveň 60 let od ustanovení samostatné České provincie.
Na programu je ohlédnutí za celým obdobím existence jak Jednoty, tak České provincie. Budeme společně bilancovat minulost i vyhlížet do budoucnosti. Jako motto byl vybrán verš z 2. Tesalonickým 3,5: „Kéž Pán uvede vaše srdce do Boží lásky a do Kristovy trpělivosti."
Jednací část synodu se bude zabývat zprávou Rady JB a dalšími zprávami jednotlivých církevních odborů a budou projednány návrhy podané na synod. V plánu je také konsekrace bratrů Rostislava Dankaniče a Jana Morávka na presbytery a ordinace Vlastimila Zoreníka na diakona.
Dále jsou na programu modlitby za aktuální dění doma i ve světě, vyučování a diskuze na další témata: úskalí a výzvy nové generace, rozvoj církve, ekonomická stabilita sborů, týmová souhra vedoucích, specifická role ženy v autoritě, zkušeností s „Alfa kurzy" a podobnými misijními nástroji.

(Vydáno: 2. června 2017)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty