gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Výstava o činnosti Jednoty bratrské v Polsku

 
 

Od 25. října do 25. listopadu, u příležitosti oslav 450 let vzniku města Nowa Sol (Nová Sůl) a 270 let od jejího povýšení na město, bude v tamním muzeu k vidění výstava o působení Jednoty bratrské v Polsku. Mnoho moravských bratří, mezi nimi také Jan Amos Komenský, do Polska uteklo v důsledku pobělohorských událostí a nemálo z nich našlo útočiště právě v Nové Soli, na jejíž historii a rozkvětu se následně významnou měrou podíleli. Výstava kromě historie a hodnot Jednoty bratrské připomíná i její přínos polské společnosti v oblastech hospodářství, místního rozvoje či školství. Je také vyjádřením naší vděčnosti vůči zemi, která se v těžkých dobách stala našim otcům druhým domovem. Záštitu nad výstavou převzal bývalý místopředseda vlády a ministr zahraničních věcí ČR Karel Schwarzenberg, ředitel Českého centra ve Varšavě Petr Janyška nebo velvyslanec ČR v Polsku Ing. Jan Sechter, který přijal pozvání na slavnostní vernisáž. Ta proběhne 25. října za účasti představitelů České republiky, Jednoty bratrské, města Nová Sůl i odborné veřejnosti.
Výstava je putovní, potvrzena je již spolupráce s městem Szamotuly, dalšími plánovanými zastávkami jsou Leszno, Poznaň či Gdaňsk.

 

Upozornění na výstavu na stránkách Českého centra ve Varšavě je k nahlédnutí zde
O současné práci Jednoty bratrské v Nové Soli, se můžete dozvědět více zde


Katalog výstavních panelů si můžete prohlédnout zde

 

(Vydáno 19. 10. 2013)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty