gototopgototop
× Tento web nepouziva cookies.
   

Ke stazeniFacebookCasopisArchivRekreaceOdkazy

 
 

Sbírka po povodních - aktuální informace z obce Hořín

 
 

Přinášíme nové zprávy o tom, jak pokračují práce na odstranění škod způsobených povodněmi ze začátku června.

 

Petr Krásný a Jan Morávek se minulý týden setkali se starostou a jeho blízkými spolupracovníky a mluvili s nimi o situaci řady rodin, které se těžko vyrovnávají s následky povodní. Jedná se cca o 20 rodin, které starosta se svým týmem vytipovali, a kterým chtějí intenzivněji pomáhat. Těmto rodinám bude směrována i naše finanční pomoc a v dalších zprávách o nich přineseme podrobnější informace. Námi poskytnuté příspěvky jsou využívány na nákup sanačních omítek, podlah, sádrokartonů i dalšího stavebního materiálu a jsou lidem přerozdělovány vedením obce, které nám o poskytované pomoci podá přehledné informace.

 

Všem vám, kdo jste poskytli finanční pomoc, jménem místních obyvatel a vedení obce vyjadřujeme velké poděkování! Při jednání na úřadě to zaznělo několikrát.
 
V Hoříně i dalších přidružených vesnicích (Zelčín, Brozánky, Vrbno) jsou již ulice uklizeny a veškerý kontaminovaný odpad je odvezen. Přímo v domácnostech je však stále plno práce. Místnosti jsou vyklizené, některé zdi otlučené (ještě vysychají), někde je už možno vidět aplikaci sanačních omítek, jinde již jsou hotové, někteří lidé, kteří měli "štěstí", se pomalu chystají na stěhování zpět. Jiní mají před sebou ještě delší cestu - čeká je oprava podlah, sádrokartonů, elektřiny apod. Lidé přechodně bydlí v horních patrech domů, u příbuzných, někteří ve stanech, autech a kde se dá. Děti díky prázdninám posílají k prarodičům či příbuzným. S postupem času lidem docházejí síly i finance. Jsou zde i domy - novostavby, ve kterých lidé bydlí jen krátce nebo byli těsně před nastěhováním a voda jim vzala radost a pocit bezpečí domova.
V současné době zde již nejsou žádní dobrovolníci, mediální zájem opadl a lidé jsou často odkázáni pouze na sebe,  případně na pomoc svých blízkých či obce. I tady platí, že potřeby převyšují nabídku, dary a možnosti obyvatel.

 

Na závěr bychom vás chtěli informovat, že jsme na účet obce již zaslali 181.000 Kč. Díky za vaši obětavost!

 

Dovolíme si vám připomenout, že vzhledem k výše uvedenému, sbírka na obyvatele obce Hořín stále platí  – svoje dary můžete i nadále posílat na účet Jednoty bratrské  2100035998/2010 s v. s. 1100.

 

Děkujeme.

(Vydáno 1.7.2013)

 
 

www.VivaBoty.Eu - Krásné a luxusní boty www.VivaBoty.Eu - Značková obuv www.VivaBoty.Eu - Značkové boty www.VivaBoty.Eu - Stylové boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní boty www.VivaBoty.Eu - Elegantní obuv www.VivaBoty.Eu - Dámské boty